Допомога >> Друк за шаблоном
У програмі є можливість друкувати документи за заготовленими шаблонами, використовуючи геометричну та семантичну інформацію об'єктів обмінного файлу, що містить земельні ділянки. Шаблони для друку постійно допрацьовуються та розробляються нові. Якщо у Вас є потреба у новому шаблоні – звертайтесь. Спробую допомогти.
Щоб створити документ із шаблону:
Відкрийте обмінний файл, який містить одну або кілька ділянок. Обмінний файл не повинен містити об'єктів із критичними помилками геометрії (такі помилки підсвічуються товстим шрифтом та червоним кольором у списку повідомлень). Якщо файл містить кілька ділянок, а вам потрібен документ, що містить інформацію про одну з них - позначте потрібну вам ділянку в списку на панелі інформації. Якщо не зазначено жодної ділянки - документ створюватиметься з використанням інформації про всі ділянки. Якщо зазначено кілька ділянок - можуть бути використані лише шаблони, в яких підтримується можливість брати інформацію з кількох ділянок.
Виберіть пункт меню Файл→Друк за шаблоном.
У вікні виберіть шаблон зі списку. Виберіть розмір паперу та відступ області документа від краю паперу.
Кожен шаблон має свої налаштування. Як правило, ви можете вибрати масштаб креслення меж ділянки (якщо в шаблоні є креслення меж ділянки). Ви також можете вибрати базовий розмір шрифту для всіх текстів шаблону. Якщо ви оберете більший розмір - усі шрифти будуть пропорційно більшими. Менший – відповідно будуть меншими. Для багатьох шаблонів можна вибрати ПІБ підписувачів, одиниці виміру площі.
Після вибору всіх налаштувань шаблону – натисніть кнопку Ok.
Створиться електронний документ за вибраним шаблоном з використанням інформації щодо обраних ділянкок.
Автоматично створений документ для друку буде показаний у вікні "Підготовка до друку".
Інструмент керування видом. Дозволяє змінювати масштаб, розташування вікна документа. Додаткові можливості управління видом вікна документа аналогічні описаним у розділі креслення.
Надіслати на принтер підготовлений електронний документ.
Завантажити з файлу/записати документ файл друку за шаблоном. У записаному документі зберігається вся інформація про дані з обмінного файлу - його можна відкрити на іншому комп'ютері незалежно від вихідного обмінного файла. Зміни у вихідному файлі, які будуть внесені після запису підготовленого до друку документа, не змінять цей документ.
Додати/видалити сторінки документа
Додати до документа один із фрагментів, які використовують інформацію про обрану ділянку. Наприклад - таблицю координат точок ділянки, креслення ділянки тощо.
Додати до документа допоміжний елемент - напис, лінію тощо.
Універсальний інструмент – дозволяє відмічати елементи документа, перетягувати та змінювати розміри їх меж. Права кнопка миші на вибраному елементі креслення викликає контекстне меню з специфічними командами для вибраного елемента.
Додаткові можливості управління видом. Змінює масштаб показу документа і вікно виду так, щоб бачити у вікні все сторінки документа у максимальному размере.
Усі елементи документа можна копіювати/вставляти з буфера обміну – ці дії доступні з контекстного меню на зазначеному елементі.
Коли ви виділяєте один елемент документа, на правій панелі відображаються його налаштування. Для простих елементів це стиль контуру, стиль заливки та стиль тексту(напису).
Розглянемо два основні складові елементи документа
Таблиці
- у налаштуваннях таблиці можна встановити стиль меж таблиці, стиль заповнення фону, стиль написів таблиці. Усі ці атрибути встановлюються всім коміркам таблиці, крім тих, у яких встановлено індивідуальні значення цих аттрибутів.
Кнопки Збільшити/Зменшити діють на розмір шрифту та відступи всіх комірок – збільшуючи/зменшуючи їх на 10%.
У полях "Розмір (X, Y)" ви бачите кількість комірок таблиці по горизонталі та вертикалі. Ви можете ввести необхідну кількість і натиснути кнопку "Встановити" - розміри таблиці зміняться.
- у контекстному меню доступний пункт "Редагувати", що дозволяє перейти в режим редагування таблиці. У цьому режимі можна змінювати розміри стовпців/рядків таблиці, змінювати тексти в комірках. Керувати розширеними налаштуваннями відмічених комірок можна за допомогою пункту контекстного меню "Формат комірок..." на зазначених комірках. У діалозі "Формат відмічених комірок" можна встановити стилі меж, фону, текстів комірок таблиці.
Також у контекстному меню є можливість об'єднувати/роз'єднувати відмічені комірки. Вихід із режиму редагування - клавіша Esc або клік за областю елемента.
Креслення
- у налаштуваннях креслення зверху відображається список елементів креслення. Виберіть рядок списку - внизу буде показано налаштування відповідної категорії або елемента креслення.
Наприклад, ви хочете змінити шрифт напису на ділянці або шаблон самого напису - виберіть у списку пункт "Написи на ділянці" і вводьте потрібні вам значення. Трохи складніша справа для Угідь/Обмежень/Суборенди. Для кожної з цих категорій є загальне налаштування стилів, але можна її перекрити надавши свій стиль вибраному об'єкту. Наприклад, для угідь у шаблоні "кадастровий план" виставляється загальний стиль, але ви можете вибрати зі списку одне конкретне угіддя і встановити йому заливку в суцільну червону. Тепер якщо ви змінюватимете налаштування заливки для всіх угідь - у цього угіддя буде залишатися червона заливка, поки ви не відключите галочку "заливка" у нього в налаштуваннях.
- у контекстному меню доступний пункт "Редагувати", що дозволяє перейти до редагування креслення. Ви можете виправляти розташування всіх написів на об'єктах креслення або приховувати/показувати їх - для перемикання цих режимів є пункти "Режим переміщення написів" та "Режим зміни видимості написів" меню.
Для напівавтоматичного розміщення написів у контекстному меню є чотири пункти
"Розмістити написи автоматично" - ця операція виконується над кресленням для формування документа. Однак якщо ви змінювали шрифт написів або інші налаштування, то щоб знову розмістити написи без перекриттів і, можливо, приховати частину написів, які перекриваються, необхідно виконати цю операцію з меню.
"Показати всі написи" - робить видимими всі приховані написи.
"Приховати написи, що накладаються" - приховує деякі з написів які накладаються один на одного, так щоб написи, що залишилися видимими, не перетиналися.
"Перемістити написи, що накладаються" - змінює розташування написів так щоб вони не перетиналися між собою. Немає гарантії, що після цієї операції написи не перетинатимуться, оскільки відстань, на яку вона може відсунути напис від її об'єкта (точки або відрізка), обмежена.