Допомога >> Інтерфейс >> Креслення


На кресленні відображаються всі об'єкти, розібрані із завантажених обмінних файлів (межі ділянок, угідь, обмежень, оренди, тематичних зон). Як підоснова використовуються карти, що підвантажуються з інтернету. Включити і вибрати шари, що показуються, можна на панелі інформації.

Параметри кольорів відображення об'єктів з обмінних файлів можна знайти у вікні Параметри програми. Також там можна налаштувати та записати свої схеми стилів (схеми кольорів), які можна швидко перемикати із контекстного меню закладки Креслення. У програмі задано кілька стандартних схем стилів. Користувач може налаштувати та записати довільну кількість своїх схем.

За замовчуванням використання колеса миші на кресленні прокручує вікно креслення вгору/вниз, якщо затиснути клавішу Shift на клавіатурі - вправо/вліво, якщо затиснути клавішу Ctrl - змінює масштаб креслення. У налаштуваннях можна змінити цю поведінку - тоді колесо миші просто змінюватиме масштаб карти.
Якщо затиснута клавіша Shift - незалежно від поточного інструменту креслення ви можете переміщувати видиму область карти затискаючи ліву кнопку миші і рухаючи її.

На панелі інформації розміщені кнопки для активації інструментів керування кресленням.

Універсальний інструмент - дозволяє змінювати масштаб і розташування видимої частини креслення, виконує інші функції.
Коли цей інструмент активовано – клацання мишею лівою/правою кнопкою – зменшують/збільшують масштаб креслення.
Рух миші із лівою кнопкою - дозволяють вибрати новий прямокутник видимої області креслення.
При затиснутій клавіші Ctrl - клацання лівою кнопкою миші вибирає на кресленні ділянку або зону (аналогічно інструменту вибір об'єкта); клацання правою - дозволяє вибрати точку.
При затиснутих Ctrl і Shift - клацання лівою кнопкою миші вибирає на кресленні частину ділянки (угіддя, обмеження, суборенду)

Виділення об'єкта - Дозволяє вибрати об'єкт обмінного файлу (Ділянку, зону, угіддя, обмеження, суборенду). Якщо вибір не однозначний (у вказаній точці є кілька об'єктів) – буде показано додаткове меню вибору. Вибраний об'єкт буде підсвічений на панелі інформації. Вся інформація про нього буде доступна для перегляду.
Залежно від налаштувань вибір об'єкта може змінювати поточний активний обмінний файл.

Вимірювання – дозволяє вимірювати відстані на кресленні. На додатковій панелі налаштувань інструменту можна вибрати що вимірюємо – довжину чи площу. Так само в контекстному меню можна вибрати одиниці вимірювання для чисел, що показуються.

Виділена область - дозволяє розмістити на кресленні прямокутну виділену область, яка згодом використовується для завдання друку.

Режим виправлення геометрії – кнопка-перемикач. Вмикає/вимикає режим виправлення геометрії. У цьому режимі доступні інструменти виправлення геометрії на карті.

Показати все – інструмент спрацьовує відразу після натискання на кнопку. Змінює масштаб і розташування видимої частини креслення так, щоб було видно всі об'єкти завантажених обмінних файлів. На кнопку можна натиснути лівою кнопкою миші - відкриється вибір, в якому можна вибрати "Показати все" (описано вище) або "Показати активний шар" - будуть показані тільки об'єкти активного обмінного файлу