Допомога >> Налаштування програми


1 Налаштуйте бажану мову інтерфейсу
Налаштування→Мова→...

2. Якщо Ваш комп'ютер підключено до Інтернету – налаштуйте автооновлення програми.
Налаштування→Параметри→Інтернет
Підключення через Proxy (якщо необхідно) – уточніть у системного адміністратора
Налаштування→Параметри→Інтернет→Оновлення програми
Галочка «Автоматично перевіряти оновлення» – рекомендується увімкнути.
Якщо проблем із підключенням до інтернету немає – виставляйте «кожні 3 дні» та «перевіряти під час запуску»
Галочка «Оновлювати тільки до стабільних версій» -
Програма постійно оновлюється та вдосконалюється. Природньо, після додавання нових можливостей щось може почати працювати неправильно. Якийсь час у програму вносяться відповідні корективи. Після чого, коли певний час повідомлень про помилки не надходить - випускається версія оголошена «стабільною». З моменту введення нових можливостей може пройти більше місяця.
Якщо Вас не лякає можливість зіткнутися з помилками програми - відключайте галку «оновлювати лише до стабільних версій» - я буду радий вашим повідомленням про помилки програми (точніше сказати я буду радий виправити помилки). Якщо ця галка відключена ви матимете доступ до всіх нових можливостей програми та допоможете зробити програму кращою.

3. Якщо у вас досить швидке підключення до інтернету – встановити можливість перегляду карт з інтернету
Налаштування→Параметри→Карта
Галочка «Показувати шари карти з інтернету» – рекомендується включити
Виставте макс. розмір кешу – залежно від розміру вашого диска. 50 Мб. цілком достатньо для роботи. Якщо ви залишите це поле не заповненим – розмір кешу не буде обмежений. У такому разі контролюйте об'єм вільного місця на диску та при необхідності видаляйте файли кешу (для повного видалення кешу у вибраному каталозі є кнопка «Очистити зараз»)

4. Для того, щоб при подвійному натисканні мишею обмінні файли відкривалися в GeoSEE - встановіть асоціації з потрібними вам типами файлів у розділі Налаштування→Параметри→Асоціації з файлами
Увімкніть галочки з видами файлів що потрібні. Натисніть кнопку «Застосувати». Якщо ви хочете встановити асоціації з цими файлами для всіх користувачів комп'ютера - зайдіть у програму з правами адміністратора, увімкніть потрібні галочки та натисніть кнопку "Застосувати для всіх користувачів".
Галочка «Відкривати у новому вікні» - якщо увімкнуто, то файли завжди відкриватимуться у новому вікні програми. Якщо вимкнено - нового вікна програми, якщо програму запущено, відкрито не буде. Якщо програма вже була запущена і в ній було відкрито файли - файли будуть вивантажені. Якщо вони були змінені, вам буде запропоновано записати їх або відмовитися від дії.

5. Програма підтримує різноманітні формати обмінних файлів. Налаштування розпізнавання форматів можна знайти на закладці Налаштування→Параметри→Формати
Тут можна налаштувати систему координат за замовченням для кожного з підтримуваних форматів. Стандартна система координат буде використана при відкритті файлу, якщо в самому фалі не вказано систему координат. Також при імпорті обмінний файл буде створено в цій системі координат. Згодом систему координат відкритого файлу можна встановити або змінити, натиснувши праву кнопку миші на заголовку закладки з цим файлом і вибравши пункт «Встановити систему координат» (Ctrl+W).
Також можна відмовитися від розпізнавання субформату файлу in4 та завжди відкривати файли in4 у форматі затвердженому наказом ДержкомЗему від 23.05.2003. (Галочка "Не розпізнавати субформат In4")

6. На закладці Налаштування→Параметри→Загальні можна керувати такими параметрами:
· Скільки файлів одночасно можна відкрити в одному вікні програми - вибір "Режим відкриття файлів". Якщо вибрано "Основний+додатковий" - в одному вікні програми відкривається не більше двох файлів. В іншому випадку можна відкривати будь-яку кількість обмінних файлів в одному вікні програми. Кожен відкритий файл буде розміщено на свою закладку.
· Якщо у програмі відкрито кілька файлів – їх можна порівняти для відображення змін геометрії та семантики. Хронологічний порядок у якому ці файли беруть участь у порівнянні визначає вибір «При порівнянні»
· Реакцію на натискання клавіші “Esc” визначає вибір “по клавіші Esc у головному вікні” - можна вибрати закривати вікно із запитом або без, згортати або нічого не робити
· Обмеження на максимальну кількість помилок і попереджень, що видається на файл, що розбирається в панелі повідомлень можна встановити в полях введення «Максимальна кількість повідомлень при розборі обмінного файлу»
· Шлях до файлу у форматі Ntv2, в якому міститься трансформаційне поле для трансформації координат з СК42 в УСК2000. Коли ви вказуєте файл - він буде перевірений набором контрольних точок і, у разі розбіжності результатів, буде видано попередження. Якщо файл не вказано використовується вбудована програма трансформаційне поле. Точність цього поля ~10см по відношенню до офіційного трансформаційного поля.

7. Загальні налаштування взаємодії з картою задаються на закладці Налаштування→Параметри→Карта
· Встановити робочу систему координат можна вибором «Робоча система координат». Якщо ви відкриваєте файли в різних місцях України, для більш коректного відображення рекомендується вибрати “Пулково 42 для України”. Також цей вибір хороший якщо ви використовуєте інтернет карти - вони будуть відображатися швидше. Якщо при цьому  система координат обмінного файлу задана невірно - відображення може бути сильно спотворене.
· Програма може відображати координати, на які вказує курсор миші – для цього треба затиснути клавішу Ctrl. Для того, щоб вибрати систему координат, в якій вони відображатимуться, виберіть «Показувати координати». Якщо вибрано "В системі координат активного файлу" - координати відображаються в системі координат, яка встановлена ​​для активного обмінного файлу програми. Також можна вибрати "В системі координат першого файлу" - координати відображатимуться в системі першого файлу відкритого в програмі; «В робочій системі координат» - координати відображатимуться в системі обраної як робоча на цій закладці налаштувань. Для того, щоб при натиснутій клавіші Ctrl координати відображалися над курсором миші (а не тільки на панелі інформації) позначте галочку Показувати у вікні над курсором
· При натисканні на карту із затиснутою клавішею “Ctrl” програма знайде зону, ділянку або елемент ділянки за вказаною точкою та покаже її у правій панелі, у списку об'єктів поточного файлу. Якщо при цьому затиснута клавіша Shift будуть вибиратися елементи ділянки (угіддя, обмеження…). За замовченням пошук здійснюється лише у поточному обмінному файлі. Якщо увімкнуто галочку «Пошук по точці - шукати у всіх відкритих файлах» - спочатку пошук здійснюється у поточному обмінному файлі. Якщо в ньому не знайдено – пошук продовжується за всіма завантаженими у це вікно файлами. Якщо в одному з них потрібний об'єкт знайдено, цей файл стає поточним і в списку об'єктів обмінного файлу підсвічується знайдений елемент.
· На вікні карти можна показати масштабну лінійку та смуги прокручування – за це відповідають галочка «Показувати лінійку масштабу карти» та вибір «Смуги прокручування карти»
· Галочка «Альтернативна обробка колеса миші» відповідає за вибір способу яким використання колеса миші впливає на вікно креслення (див. Креслення)
· Галочка "Після операції повороту ділянок встановлювати точність координат" дає можливість автоматично підвищувати точність координат (кількість знаків після коми в координатах) для обмінного файлу після використання інструменту "Повертати ділянки" (див. Режим виправлення геометрії на кресленні). Якщо вона включена і точність координат у файлі була меншою за вказану кількість знаків - у файлі буде піднята точність координат до вказаної кількості знаків після коми

8. Зовнішній вигляд карти, на якій відображаються схема об'єктів завантажених обмінних файлів, можна керувати на закладці Налаштування→Параметри→Карта→Стилі шарів
Тут можна встановити стилі для різних типів об'єктів обмінних файлів – ділянок, угідь, обмежень, різних типів зон та елементів підсвічування поточного об'єкта тощо.
Отриману схему стилів можна записати, вибравши їй ім'я, щоб потім мати можливість швидко застосувати об'єкти на карті.

9. Зовнішнім виглядом текстового редактора із завантаженим файлом можна керувати за допомогою закладок
Налаштування→Параметри→Редактор
Налаштування→Параметри→Редактор→Кольори
На них можна вказати розмір та вид шрифту текста, налаштувати схему кольорів підсвічування синтаксису для тексту обмінного файлу вибраного формату