Допомога >> Інтерфейс >> Закладка обмінного файлу


Відкривши закладку обмінного файла, можна виправляти та доповнювати обмінний файл.

У всіх видах файлів, що підтримуються, доступне виправлення тексту.
Для файлу Mif виправляється текст власне файлу та текст файлу Mid, що містить семантичні дані об'єктів. Кольори тексту та синтаксичного підсвічування в редакторі можна змінювати в налаштуванні
Для файлу Xml доступне також виправлення файлу у вигляді дерева, що представляє всі ключі Xml. Дерево доступне якщо в тексті вихідного файлу не було порушень базового формату Xml – помилок відкриття/закриття ключа тощо.

У режимі редагування тексту доступні стандартні дії:
У меню "Редагувати" - операції з буфером обміну (Копіювати, Вирізати, Вставити), операції Відмінити/Повтор дії, спеціальні дії з виділеним фрагментом тексту - перетворення помилкового кодування, дії з малими/великими літерами.
У меню "Пошук" - операції пошуку фрагмента тексту з можливістю використовувати регулярні вирази, перехід на вказаний рядок. Також можна показати в тексті місце поточного повідомлення або наступного повідомлення. Докладніше про це - в описі Переліку повідомлень
У контекстному меню тексту доступна також операція "Показати у списку". Програма спробує знайти об'єкт, який був частиною опису якого є поточний рядок тексту. Якщо такий об'єкт успішно знайдено, він стане активним об'єктом Панелі інформації.
Додаткові операції доступні для файлів Xml у тексті:
"Знайти початок\кінець ключа XML" - відзначає фрагмент тексту відповідний XML ключу в якому знаходився курсор у тексті. Встановлює курсор тексту на початок/кінець цього фрагмента - залежно від цього курсор був у кінці чи початку. Ця функція не перевіряє відповідності імен початку ключа та завершення - з її допомогою зручно шукати помилки невідповідних початків та завершень XML ключа.
"Показати в дереві" - перемикає режим редагування тексту на дерево XML, зазначає вузол дерева, в якому стояв курсор у тексті.

У режимі редагування XML у вигляді дерева
Позначивши ключ XML, можна редагувати його значення, якщо цей ключ добудує значення. Значення ключа можна редагувати на панелі під деревом. Якщо є класифікатор пов'язаний з цим ключем, ви зможете вибрати значення з класифікатора. Також під деревом вказується повний XML шлях до ключа та помилки/попередження аналізу XML формату за схемою Обмінного файлу геокадастру.
Користуючись контекстним меню для зазначеного ключа XML, ви можете додати підключення до зазначеного, замінити зазначений ключ на інший (якщо в схемі для цього ключа є альтернативні), перейменувати зазначений ключ або видалити його.
Також можна скористатися операціями буфера обміну (Копіювати, Вирізати, Вставити) для зазначеного ключа. Після коригування стають доступними команди Скасування/Повтор дії.
"Показати в тексті" - переходить у режим редагування тексту, виділяє фрагмент тексту, що відповідає зазначеному ключу XML з усіма з'єднаннями.
"Показати у списку" - аналогічно операції для тексту встановлює активний об'єкт на панелі інформації
Для деяких ключів файлу XML є спеціальні дії
- ключ ULID(Унікальний номер полілінії об'єкта) - "Перейти на визначення полілінії"
- ключ P(Відсилання на UIDP вузла) - "Перейти на визначення точки"
- ключ Executor - "Вибрати підрядну організацію" - дозволяє вибрати зі списку підрядних організацій одну і заповнити всі підключи зазначеного ключа атрибутами обраної фірми.
- ключ Executor - "Додати підрядну організацію" - дозволяє додати інформацію по підрядній організації з зазначеного ключа до списку підрядних організацій.

Загальні дії із завантаженим обмінним файлом доступні з контекстного меню самої закладки обмінного файлу

"Верифікувати обмінний файл" - згенерувати текст обмінного файлу з урахуванням всіх автовиправлень, які були при розборі файлу. У режимі виправлення геометрії, сортування ділянок/суміжників, топологічної ув'язки та інших дій, що змінюють геометрію, це відбувається автоматично.
Пам'ятайте, що в отриманому тексті може бути відсутня деяка інформація, яка була у вхідному файлі. Наприклад, XML ключі невідомого призначення та інше.
"Згенерувати обмінний файл у форматі" - записує обмінний файл в іншому форматі.(див. Перетворити формат файлу ) Наприклад, завантажений файл in4 можна записати як Xml. Буде показаний діалог вибору доступних для цього файлу форматів. У цьому ж діалозі можна вибрати нову систему координат - координати будуть перераховані в неї (див. Системи координат), а також вказати точність одержуваних координат (кількість знаків після коми).
"Властивості обмінного файлу" - показує властивості обмінного файлу такі як формат, систему координат, та інші. Дозволяє встановити завантаженому файлу інший формат. Наприклад, ви відкрили файл Xml і програма розпізнала його як Xml - ділянку. Насправді це міг бути сильно зіпсований Xml зон НГО. Програмі слід сказати, що цей файл треба сприймати як файл із зонами НГО, а потім виправляти вихідний текст.
Також у цьому вікні можна виправити точність координат цього обмінного файла. Якщо ви збільшите точність (наприклад, поставте 4 знаки замість 2) - це ніяк не позначиться на координатах файлу. Однак після операцій виправлення геометрії нові точки будуть додаватися із зазначеною точністю. Якщо ви зменшите точність - координати точок будуть округлені до вказаної точності, вихідний текст завантаженого файлу буде перегенерований зі зміненими координатами.
"Встановити систему координат" – встановити систему координат для координат обмінного файлу. Координати не перераховуватимуться. Ця дія використовується, якщо в обмінному файлі записана некоректна система координат.
"Закрити" – закрити поточну закладку. Якщо обмінний файл був змінений і не записаний, вам буде запропоновано записати зміни.
"Закрити все" – закрити всі закладки. Всі обмінні файли, які були змінені та не записані вам буде запропоновано записати.